İskender Markası

YAVUZ İSKENDEROĞLU’NUN KENDİ CÜMLELERİ İLE..

Bir markanın, bir ürünün başarısı sadece iyi bir fikre sahip olmakla değil, onu düşünmek ve bunu bir   kurumkültürü çatısı altında toplamaktan geçer…

İSKENDER® yiyeceğin adı değildir. Yiyeceğin adı Döner Kebap'tır. İskender adı döner ile bütünleşmiş, isim gibi kullanıla gelmiştir. Oysa tabak içerisine pide, yoğurt, et, sos ve benzeri şeylerin bir araya gelmiş olması bizim icadımız, bizim güvenilirliğimiz, bizim kalite anlayışımız ve müşteri ile bütünleşmemizdir. İSKENDER®-Yavuz İskenderoğlu sadece bir restoranın, ya da bir mekânın adı değildir. Kebapçı İSKENDER®-Yavuz İskenderoğlu ulusalda Bursa için yerel, uluslararası boyutta ise Türkiye için ulusal bir kültür olarak tanımlanabilir.

İSKENDER® markasına sahip olmak hem büyük bir keyif, hem de çok büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu sorumluluk şahsi karım ve zararımdan kaynaklanmıyor. İskender markasının Türkiye’yi de aşmış ününden kaynaklanıyor. Ülke sınırları aşıldığı anda İskender Türkiye’nin bir değeridir. Bu sebeple doğmuş bu markayı dünya standartlarında bir marka haline getirmeyi ulusal bir hizmet olarak anlıyor ve tüm çalışmalarımızı bunun üzerine kuruyoruz.

Kurumsallığa geçişte çok büyük adımlar atan ve günümüzün ciddi gıda markalarından olan markamız; sosyal sorumluluğunun ve güvenilir bir marka olmanın bir gereği olarak, ISO 9001:2000 yanı sıra; büyük bir gururla belirtmek isterim ki gıda sektöründe en önemli belge olan HACCP 13001’i "Döner Üretim ve Sunumu" alanında Türkiye’de alan ilk kuruluş olmuştur.

Ancak bu süreçte kalitenin daha da arttırılabilmesi adına, " İSKENDER®-Yavuz İskenderoğlu" markası olmanın yanında ayrıca Yavuz İskenderoğlu olarak da kendimi daha bir sorumlu hissettim. Yüz yılı aşkın bir süredir bu işi yapmanın bilinciyle kendini geliştirmiş bir ailenin mensubu olsam da tüketici memnuniyetini sağlamak adına bunu yeterli görmedim. Ailemin yazılı olmayan hukukundan (örf ve adetlerimiz, geleneklerimiz, kültürümüz) taviz vermeden, bunları yazılı ve hatta uygulanabilir bir kural haline getirerek, markayı batının anladığı manada daha ileriye taşımak ve kurumsallaşmak adına kendi müesseselerimde uzunca bir süredir yapmış olduğum çalışmaların başarılı sonuçlar vermesi, aslında ne kadar doğru bir yolda olduğumu göstermiştir.

Yavuz İskenderoğlu olarak, zamanında büyüklerimizin “yemediğini yedirme” prensibinin, bugün "çiftlikten tabağa gıda güvenliği" yaklaşımına vardığı ve insanoğlunun karnını doyurmaktan öte, sağlığını da ilgilendiren beslenme işlevine İSKENDER®-Yavuz İskenderoğlu nezdinde verdiğim önemi toplumsal bir sorumluluk ve sektöre örnek olarak görüyor ve takdirinize bırakıyorum. Bu uğurda sonuna kadar mücadeleyi elden bırakmayan bir kişi olarak, yaptığım bütün çalışmaların tüm aile fertlerine ya da bu işi yapan veya yapacaklara örnek olmasını arzuluyorum.

 

Hayat Hikayesi
Hayat Hikayesi
İskender Efendinin ortanca oğlu Süleyman İskenderoğlu’nun üçüncü oğlu olan Yavuz İskenderoğlu, 24.03.1949 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Devamını Okuyun...
  • Türkçe
  • English
Copy Right © 2013 İskender ® Yavuz İskenderoğlu Ltd. Şti. All Right Reserved.

İletişim formu

 
 
 
 
 
 

İnsan Kaynakları Formu

Kişisel Bilgiler

 

İş Deneyimleriniz

 

Şirketimizde Ne Tür Bir Görev Talep Ediyorsunuz

 
 
 

Öneri Formu