Hayat Hikayesi

İskender ® Efendinin ortanca oğlu Süleyman İskenderoğlu’nun üçüncü oğlu olan Yavuz İskenderoğlu, 24.03.1949 tarihinde Bursa’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini sırasıyla Bursa Atatürk İlkokulu, Bursa Koleji ve Bursa Ticaret Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. 1974 senesinde, Birmingham AstonUniversity Business Administration Bölümü’ndeki master eğitiminden mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Kayhan'daki baba dükkanında çıraklık döneminin ardından, 15 yaşında ustalık peştamalını takarak fiilen ve resmen işin başına geçer. 15 yaşından bu yana vizyonu, lokalden evrensele uzanan bir gıda zinciri oluşturmak ve markalaştırdığı İSKENDER ® Yavuz İskenderoğlu’nu bir dünya markası yapabilmektir.


İngiltere deki eğitim döneminde, Londra’da bir dükkân açmayı tasarlayan Yavuz İskenderoğlu, kısa dönem askerliği nedeniyle bu projesini ertelemiş ve Türkiye’ye dönerek Bornova da uçaksavar topçu yedek subay olarak askerliğini yapmıştır. Askerliği sonrası bir arkadaşıyla petrol ofisi bayiliği ile akaryakıt satıcılığı da yapan Yavuz İskenderoğlu, “Oda Restoran” ile kaldığı yerden devam eder. Sonrasında “köy” de karavan içinde bir tür seyyar satıcılık, bir dönem Uludağ milli parkta dükkân derken; batılı mantıkta bir gıda zinciri olabilmek için marka hakları korunan, franchise yapabilen, kurumsallaşmış, kendi endüstrisini kurmuş, tecrübesini ve tarihini bugüne taşıyan bir İSKENDER ® Yavuz İskenderoğlu organizasyonu kurmayı kendisine misyon edinmiştir. Bununla ilgili olarak sürekli gelişim programı içerisinde, geçmişle gelecek arasında bağlantı oluşturmaya yönelik Köy Konsepti’ni, gerek aile gerekse kültürel tarihi yaşatabilmek adına İskender Efendi Konağı Projesi’ni hayata geçirmiştir. Türk Hukuku’nda İSKENDER ® Yavuz İskenderoğlu ticari bir marka olarak mahkeme kararıyla Türkiye’deki ilk örneği teşkil etmiştir.

İSKENDER ® Yavuz İskenderoğlu Yönetim Kurulu Başkanı olan Yavuz İskenderoğlu’nun üstlendiği başlıca sorumluluklar arasında; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Patent Birliği Başkan Yardımcılığı, Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevliliği, Bursa Fun Club üyeliği sayılabilir.


Baş Ustamız ve Yönetim Kurulu Başkanımız Yavuz İskenderoğlu, Letonya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Maris RIEKSTINS’in 8 Mart 2010 tarihli atama belgesi ile, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün bilgisi ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun buyrultu belgesi ile Letonya Cumhuriyetinin Bursa Fahri Konsolosluğuna atanmıştır.


Türkan Hanım’la mutlu ve örnek bir evlilik süren Yavuz İskenderoğlu, Oğuzhan ve Kayhan İskender adında 2 erkek çocuk babasıdır.

Hayat Hikayesi
Hayat Hikayesi
İskender Efendinin ortanca oğlu Süleyman İskenderoğlu’nun üçüncü oğlu olan Yavuz İskenderoğlu, 24.03.1949 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Devamını Okuyun...
  • Türkçe
  • English
Copy Right © 2013 İskender ® Yavuz İskenderoğlu Ltd. Şti. All Right Reserved.

İletişim formu

 
 
 
 
 
 

İnsan Kaynakları Formu

Kişisel Bilgiler

 

İş Deneyimleriniz

 

Şirketimizde Ne Tür Bir Görev Talep Ediyorsunuz

 
 
 

Öneri Formu